Bizi Arayın: 0555 888 1043    Email: [email protected]

Önemli Bilgiler

Acil | ACİL VETERİNER KLİNİĞİ

Sağlık söz konusu olduğunda gerek insan gerek ise hayvanlarda acil durumlar söz konusu olabilir. Acil durumlarda neler yapmanız gerektiği ve en hızlı veteriner kliniğine nasıl ulaştırmanız söz konsu olduğunda neler yapabilirsinzi sizlere kısaca bunlardan bahsetmek istiyorum.

Devamını Oku
Önemli Bilgiler

Papağan | muayene süreci nasıldır?

Daha önce bir veteriner kliniği serüveni yaşamamış olan papağan sahipleri veteriner kliniğine gitme konusunda tedirinlik yaşarlar. Buradaki korku, sürecin nasıl olduğu bilinmediğinden  kaynaklıdır. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda sürecin nasıl işlediğini anlatalım.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim |Köpeklerde traş gerekli midir?

Köpeklerde bazı türlerin tüyleri sürekli uzmana eğilimindedir. Bu taz köpeklerde tek çözüm traş mıdır? Traşın fayda yada zararı nedir? Sizlere kısaca bunlardan bahsettik.

Devamını Oku
Önemli Bilgiler

Pethekim | Kedilerde kusma

Kedilerde zaman zaman yuttukları tüyleri çıkarmak amaçlı kusmalar görülebilir. Fakat bu tarz kusmalar gün içersinde belirli sayıyı aşmadığı müddetçe masumdur. Sizler için; hastalandıklarındaki kusmanın belirtilerini ve fizyolojik olarak tüy kusmanın belirtlerini kısaca anlattığımız bu yazımızda ne gibi tedbirler almamız gerektiğinide kısaca anlattık.

Devamını Oku
Önemli Bilgiler

Muhabbet kuşu | muayene süreci nasıldır?

Muhabbet kuşunuzu bir veteriner kliniğine götürdüğünüzde nasıl bir işlem süreci ile karşılaşırsınız?

Daha önce muhabbet kuşunu hastalandığında bir veteriner kliniğine götürmeyenlerin merak ettikleri ve kuşunu kliniğine götürmek konusunda tedirginlik yaşayanlar için bu sürecin nasıl olduğunu size anlatmak istedik.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim | Muhabbet Kuşu Banyosu

Muhabbet kuşu nasıl yakanır?

Kuş severlerin ilgisini çeken evcil yapısı ve eğitile bilirliği yüksek olan bu canlılar yıkanması gerektiğinde nasıl yıkandığı önemli bir husustur. Muhabbet kuşları sıcakkanlı ve hassas canlılardır. Yıkanması işlemi yanlış yapılığında beklenmeyen sonuçlarla karşılaşa bilirisiniz. Kuş besleyenlere bu işin nasıl yapılması gerektiğinden bahsedelim biraz.

Devamını Oku
Önemli Bilgiler

Kedi Düşme | Veteriner kliniğinde nasıl bir yol izlenir

Yüksekten düşmüş bir kedi Veteriner kliniğine götürüldüğünde nasıl bir yol izler?

Yüksekten düşen bir kedi çok fazla hareket ettirilmeden kontrollü bir şekilde veteriner kliniğine götürülmeli. Veteriner kliniğinde hekim tarafından kontrollü bir şekilde ilk muayenesi yapılır. Muayenesi ne ek olarak kanama odaklarının tespiti açısında ultrason kullanabilir.

Devamını Oku
Önemli Bilgiler

Evcil kuşları | hangi maddelerden kaçınmalıyım?

Evcil kuşlarımızı evde zehirleyecek neler var?

Hepimizinde evinde çokça bulunan masum görünen ama bir okadarda tehlikeli olan maddeler var. Bunlar evcil kuşlarımıza ciddi zararlar verir. Kuşlarımızın bu tarz maddelerden kaçınmasını sağlamalıyız.

Devamını Oku
Önemli Bilgiler

Kedi ve köpeğime | Kedi ve köpeğime nasıl davranmalıyım?

Evcil Hayvanlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil hayvan beslemek büyük sorumluluk gerektirir. Önemli bazı hususlar evcil dostlarınızın daha sağlıklı, daha düzgün bir psikolojide olmalarını sağlar. Sizler için hazırladığımız  bazı önemli konular.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Kedime neden aşı yaptırmalıyım?

Kedime Neden Aşı Yaptırmalıyım?

       Kedilerde tedavisi olmayan veya tedavi edildiğinde kalıcı hasar bırakan hastalıklar için belirli zamanlarda aşılar uygulanmaktadır. Aşılarını düzgün takip eden ve yaş grubuna göre kedilerini düzgün besleyen kedi sahipleri kedilerindeki hastalıklarla karşılaşma oranı daha düşüktür. İstatistik olarak ortalama ölümle sonuçlanan hastalıkların %50 ‘si aşılar yapılmadığından dolayı olmaktadır.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim | Kuş beslenmesi

kuşunuz için alacağınız yemlerde en önemli 2 faktör vardır. Bunlardan biri, aldığınız yemin kapalı ambalajlı ve son kullanma tarihi geçmemiş iyi bir markanın yemi olması, bir diğeri ise yemi aldıktan sonra yemin doğru muhafazasıdır.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim | Muhabbet kuşlarında yağlanma

Muhabbet kuşlarında en çok yağlanma ile yumurtlama evresi karıştırılır. Uzun süre yuvalıkta bekleme, uzun müddet hareketsiz kalmalar ve kuvvetli beslenmeler yağlanmaya sebep olur. Bazen erkek kuşun dişi kuşa yaptığı baskı neticesi dişi kuşlarda haretsizlik ve bunun neticesinde yağlanmalar şekillenir.

Devamını Oku
Önemli Bilgiler

Pethekim | Yumurta sıkışması

Muahbbet kuşları tüylerini kabartarak dışarıya tepkisini minimum turarak ve kuyruklarını yukarı kaldırıp ıkınma hareketleri yaparak yumurta sıkışmasının habercisi olabilir. Böyle durumlarda doğru yaklaşımda bulunmalısınız. Aksi halde yumurta sıkışması çeşitli komplikasyonları beraberinde getirir. 

Devamını Oku
Kısa Bilgiler

Pethekim | Kedilerde Gebelik

Dişi kedilerde gebelik süresi ortalama 58 - 65 gündür. Gebeliğin saptanması için abdominal palpasyon, ultrasonografi başlıca kullanılan yöntemlerdir. Bunun dışında radyografi veya laparoskopiyle de gebelik tanısı konabilir. Yapılacak olan palpasyon uygun yöntemle Veteriner hekimler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde yavru ölümlerine sebep olunmaktadır.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim |Yavru kedilerin beslenmesi ve bakımı

Yavru kedilerde bakım ve beslemede dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. bunların başında besleme, ısınma ve barınma gelir. Yavru kediye bu üçünü en iyi sağlayacak olan anne kedilerdir. fakar anne kedinin yavruları reddettiği yada doğum sonrası annenin ölümü gibi durumlar şekillendiğinde bu iş bizlere kalır ve bunlar ile ilgili doğru yaklaşımlarda bulunmazsak yavruları kaybedebiliriz. 

Devamını Oku
Kısa Bilgiler

Pethekim | kedilerde çiftleşme

Kedilerden yavru almak isteniliyorsa en uygun yaş erkek kedi için 18 ay dişi kedi için 18 - 24 ay en erken çiftleşme yaşıdır.Dişi kediler mevsime ve coğrafi duruma göre değişmekle beraber genellikle yılın OCAK - EYLÜL arası aylarında kızgınlık dönemi denilen...

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim | Sultan Papağanı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sultan papağanı beslemesi nasıl olmalı? Sultan papanlarında kafes ortamı nasıl olmalı? Sultan papağanı sahiplenirken nelere dikkat edilmeli? Sultan papanları nasıl bir sıcaklık ortamında bakılmalı? Sultan papağanlarında cinsiyet tayini nasıl yapılır? Sultan papağanları hastalanır mı? Sultan papağanı satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Devamını Oku

Pethekim.com'dan Randevu Oluşturabilirsiniz.

Dilediğiniz saate randevu oluşturabilirsiniz, aşağıdaki butona tıklayın ve çıkan formu doldurup bize iletin. Size en kısa sürede ulaşalım.