Bizi Arayın: 0555 888 1043    Email: [email protected]

Evcil Hayvanım

Evcil Hayvanım

Yavru Kedi Bakımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yavru kedi sahiplendiğiniz bu dönemi Ankara Beysukent'te 7/24 açık Pethekim veteriner kliniği olarak vereceğimiz hizmetle siz ve kediniz için sağlıklı bir periyod olarak görmenizi hedeflemekteyiz.
Yavru kedi programı neleri kapsar?
• Kedinizin alındığı andan itibaren yapılan tam bir fiziki muayene ve her şey yolunda ise 3- 4 hafta aralıklarla yapılacak olan ziaretlerle gelişim sürecini yakından takip etmek.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim | Muhabbet Kuşu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Muhabbet kuşu alırken nelere dikkat edilmeli?  Muhabbet kuşu aldıktan sonra nelere dikkat edilmeli? Muhabbet kuşuna vitamin takviyesi yapılmalı mı? Muhabbet kuşları yıkanır mı? Muhabbet kuşları yıkanmalı mı? Evdeki muhabbet kuşları hastalanır mı? Muhabbet kuşu için yem alırken nelere dikkat etmeliyiz? Muhabbet kuşunun tırnakları kesilir mi? Muhabbet kuşu kaşındığında ne yapılmalı? Muhabbet kuşlarında yumurta sıkışması?

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim | Jako Papağanı Hakkında

Jako papağanlarının bakım ve beslemesi nasıl olamadır? Jako papağanlarına nasıl eğitim verilmelidir? Jako papağanları hastalanır mı? jako papağanları hastalandıklarında ne yapılmalı?

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim | Sultan Papağanı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sultan papağanı beslemesi nasıl olmalı? Sultan papanlarında kafes ortamı nasıl olmalı? Sultan papağanı sahiplenirken nelere dikkat edilmeli? Sultan papanları nasıl bir sıcaklık ortamında bakılmalı? Sultan papağanlarında cinsiyet tayini nasıl yapılır? Sultan papağanları hastalanır mı? Sultan papağanı satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim |Yavru kedilerin beslenmesi ve bakımı

Yavru kedilerde bakım ve beslemede dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. bunların başında besleme, ısınma ve barınma gelir. Yavru kediye bu üçünü en iyi sağlayacak olan anne kedilerdir. fakar anne kedinin yavruları reddettiği yada doğum sonrası annenin ölümü gibi durumlar şekillendiğinde bu iş bizlere kalır ve bunlar ile ilgili doğru yaklaşımlarda bulunmazsak yavruları kaybedebiliriz. 

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim | Muhabbet kuşlarında yağlanma

Muhabbet kuşlarında en çok yağlanma ile yumurtlama evresi karıştırılır. Uzun süre yuvalıkta bekleme, uzun müddet hareketsiz kalmalar ve kuvvetli beslenmeler yağlanmaya sebep olur. Bazen erkek kuşun dişi kuşa yaptığı baskı neticesi dişi kuşlarda haretsizlik ve bunun neticesinde yağlanmalar şekillenir.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim | Kuş beslenmesi

kuşunuz için alacağınız yemlerde en önemli 2 faktör vardır. Bunlardan biri, aldığınız yemin kapalı ambalajlı ve son kullanma tarihi geçmemiş iyi bir markanın yemi olması, bir diğeri ise yemi aldıktan sonra yemin doğru muhafazasıdır.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Kedime neden aşı yaptırmalıyım?

Kedime Neden Aşı Yaptırmalıyım?

       Kedilerde tedavisi olmayan veya tedavi edildiğinde kalıcı hasar bırakan hastalıklar için belirli zamanlarda aşılar uygulanmaktadır. Aşılarını düzgün takip eden ve yaş grubuna göre kedilerini düzgün besleyen kedi sahipleri kedilerindeki hastalıklarla karşılaşma oranı daha düşüktür. İstatistik olarak ortalama ölümle sonuçlanan hastalıkların %50 ‘si aşılar yapılmadığından dolayı olmaktadır.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim | Muhabbet Kuşu Banyosu

Muhabbet kuşu nasıl yakanır?

Kuş severlerin ilgisini çeken evcil yapısı ve eğitile bilirliği yüksek olan bu canlılar yıkanması gerektiğinde nasıl yıkandığı önemli bir husustur. Muhabbet kuşları sıcakkanlı ve hassas canlılardır. Yıkanması işlemi yanlış yapılığında beklenmeyen sonuçlarla karşılaşa bilirisiniz. Kuş besleyenlere bu işin nasıl yapılması gerektiğinden bahsedelim biraz.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

Pethekim |Köpeklerde traş gerekli midir?

Köpeklerde bazı türlerin tüyleri sürekli uzmana eğilimindedir. Bu taz köpeklerde tek çözüm traş mıdır? Traşın fayda yada zararı nedir? Sizlere kısaca bunlardan bahsettik.

Devamını Oku
Evcil Hayvanım

KEDİ | KANLI DIŞKI

Kedilerde Kanlı ishal denildiğinde bir çok viral hastalığın varlığı akla gelir. Ancak bu durum herzaman böyle değildir. Kanlı ishal yada kanlı dışkının diğer birçok sebebi vardır. Tedavi uygulanmasına rağmen geçmeyen kanlı dışkılar hakkında sizlere biraz bilgi vermek istedik.

Devamını Oku

Pethekim.com'dan Randevu Oluşturabilirsiniz.

Dilediğiniz saate randevu oluşturabilirsiniz, aşağıdaki butona tıklayın ve çıkan formu doldurup bize iletin. Size en kısa sürede ulaşalım.