Bizi Arayın: 0555 888 1043    Email: [email protected]

Merhaba. Bir çift kanaryam var. Bugün balkonda durdukları bir zamanda erkeğin bacağı tabiri caizse kökünden kırılmış. Bugün açık klinik de bulunmuyor. Kliniğinize getirme imkanımız da yok. Lütfen bir ilk yardım şekli varsa bilgilendirmelerinizi bekliyorum. Bacağını sadece derisi tutuyor gibi görünüyor. 3-5 aylık. Şimdiden teşekkür ederim.

Kanaryalarda bacak kırılmaları ciddi bir problemdir. kırık bölgesi tespit edilip kırık fiksasyonu sağlanmalı, onunda mümkün olmadığı ciddi parçalı kırık durumlarında ampütasyona gidilmeli. Bunların dışında enfeksiyon oluşacağı için kanaryanızın kanaryalar için uygun olan bir antibiyotik başlaması gerekir. Bunlara evde sağlayamayacağınız için bir veteriner kliniğine götürmeniz gerekli. Sizin yapabileceğiniz en güzel şey bir batikon ve soğuk tampon uygulaması yaparak kanama ve enfeksiyon riskini azaltıp o süre zarfında bir veteriner kliniğine götürmek olacaktır.


Pethekim.com'dan Randevu Oluşturabilirsiniz.

Dilediğiniz saate randevu oluşturabilirsiniz, aşağıdaki butona tıklayın ve çıkan formu doldurup bize iletin. Size en kısa sürede ulaşalım.