Kedi ve Köpek Zehirlenme Belirtileri | Çankaya Açık Veteriner

Zehirlenme durumlarında, kusma, ishal, vücut ısısında düşüklük, anemi, depresyon, halsizlik, anaflaksi, ataklar görülür. Kedi veya köpeklerin tedavi sürecini vakit kaybetmeden değerlendirmek en doğru yaklaşımdır. Hayati öneme sahip yaşam fonksiyonlarını yerine getirebiliyor mu? diye kontrol etmelisiniz. Nefes alması var mı, bilinci yerinde mi bakınız. Eğer nefes alıyor veya çok az hissediyorsanız acil veteriner hekiminizle görüşün ya da nöbetçi veteriner kliniği arayın. Bir an önce veteriner kliniğinde gerekli teşhis ve tedavileri yapılsın. Zehirlenme durumunda erken müdahale her zaman önemlidir. Kedi köpek zehirlenme tedavilerinde prognoz çoğunlukla kötüdür. Her türlü duruma hazırlıklı olmalısınız. Tecrübeli veteriner hekim, zehirlenme teşhisini hemen koyar ve tedavisine başlar.

Kedi ve köpek zehirlenmelerinin önüne geçilmesinde en önemli enken zehirli maddelerden uzak tutmaktır. Evinizde evcil dostlarımıza  zarar verebileceğini düşündüğünüz bütün maddeleri kaldırıp onları koruyabilirisiniz.

Zehirlenme durumlarında   https://www.pethekim.com/kedi-ve-kopeklerde-zehirlenme-acik-veteriner/ sayfasını inceleyeniz.

Zehirlenme semptomları gördüğünüzde bizim kliniğimizi 7/24 acil veteriner kliniği olarak arayabilirsiniz. 7/24 nöbetçi veteriner hekimimiz bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Open chat