Kedi ve Köpek Zehirlenme Belirtileri | Çankaya Açık Veteriner


Kedi ve Köpek zehirlenme belirtileri görüyorsanız. Acil ve açık veteriner kliniğimizi arayabilirsiniz. PETHEKİM V.M 0555 888 10 43

Zehirlenme durumlarında, kusma, ishal, vücut ısısında düşüklük, anemi, depresyon, halsizlik, anaflaksi, ataklar görülür. Kedi veya köpeklerin tedavi sürecini vakit kaybetmeden değerlendirmek en doğru yaklaşımdır. Hayati öneme sahip yaşam fonksiyonlarını yerine getirebiliyor mu? diye kontrol etmelisiniz. Nefes alması var mı, bilinci yerinde mi bakınız. Eğer nefes alıyor veya çok az hissediyorsanız acil veteriner hekiminizle görüşün ya da nöbetçi veteriner kliniği arayın. Bir an önce veteriner kliniğinde gerekli teşhis ve tedavileri yapılsın. Zehirlenme durumunda erken müdahale her zaman önemlidir. Kedi köpek zehirlenme tedavilerinde prognoz çoğunlukla kötüdür. Her türlü duruma hazırlıklı olmalısınız. Tecrübeli veteriner hekim, zehirlenme teşhisini hemen koyar ve tedavisine başlar.

Kedi ve Köpek zehirlenme belirtileri

Kedi ve köpek zehirlenmelerinin önüne geçilmesinde en önemli enken zehirli maddelerden uzak tutmaktır. Evinizde evcil dostlarımıza  zarar verebileceğini düşündüğünüz bütün maddeleri kaldırıp onları koruyabilirisiniz.

Zehirlenme durumlarında   https://www.pethekim.com/kedi-ve-kopeklerde-zehirlenme-acik-veteriner/ sayfasını inceleyeniz.

Kedi ve Köpek zehirlenme belirtileri gördüğünüzde kliniğimizi 7/24 acil veteriner kliniği olarak arayabilirsiniz. 7/24 nöbetçi veteriner hekimimiz bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın