Kedilerde Mantar Hastalığı Ι Çayyolu Veteriner


Kedilerde Mantar Hastalığı

 

Kedilerde mantar hastalığı Trichophytosis’dir. Mantar, tüm canlılarda cilt hastalıklarına neden olan bir mikroorganizmadır. Mantar hastalığı genel olarak deri, kıl ve tırnak gibi dokularda kızarıklık, kaşıntı, sulanma ve pullanma gibi belirtilerle kendisini gösteren bir enfeksiyondur. Pethekim Veteriner Kliniği olarak mantar enfeksiyonun tedavi edilebilir bir enfeksiyon olduğunu bilerek en etkili teşhis ve tedavi yöntemini nitelikli bir veteriner hekimlik hizmeti olarak sunmaktayız. Erken müdahale edilmeyen ve tedavi edilmeyen durumlarda  üzerine başka enfeksiyonlar da dahil olup birçok farklı enfeksiyonları beraberinde getirebilmekte ve  Acil veteriner hizmeti gereksimine dönüşebilmektedir. Tedavi edilmemesi durumunda kedilerin tüm vücuduna kademe kademe ilerleyerek etkisi altına alıyor.

Kedilerde görülen ve tedavi edilmeyen mantar hastalığı hızlı bir şekilde tüm vücuda yayılmaktadır. Kedilerin tüy yapısını bozduğu gibi ciltlerinde derin yaraların oluşmasına da neden olabiliyor. Kedilerde mantar şikayeti, kedilerde tüy dökülmesi, kedilerde lokal tüy dökülmeleri, kedilerde kaşıntı şikayeti ile gelen vakalarda önlem alınmaması durumunda ortaya çıkacak bir başka sorun ise lenf bezlerinin iltihaplanmasıdır.

Kedilerde mantar enfeksiyonların bulaşması yüksek olduğundan aynı ortamda bulunan canlılara bulaşma durumu söz konusudur. Sıkça sorulan kedilerde deri yaraları, kedilerde tüy dökülmeleri, kedilerde kaşıntı, kedilerde göz ve burun kenarı yaraları, kedilerde deri hastalıkları sorularını 7/24 Hizmet Veren Veteriner Kliniğimize davet ederek teşhis ve tedavi ediyoruz.

Sürekli evlerimizin sevgi maskodu olan kedilerimizin acil veteriner hizmeti  ya da 7/24 açık veteriner hizmeti ile buluştuğu Pethekim Veteriner Kliniği sürekli ve kesintisiz takip ve kontrolleri ile mantar enfeksiyonunu kısa sürede sonlandırmaktadır. Çankaya veteriner, Çayyolu veteriner, Balgat veteriner, Bağlıca Veteriner, Ümitköy Veteriner, Mustafa Kemal mah. Veteriner, Mutlukent veteriner, Beysukent Veteriner, Yaşamkent veteriner, bölgelerinden bize kolaylıkla açık veteriner kliniği olarak ulaşabilirsiniz.

 

 

PETHEKİM VETERİNER KLİNİĞİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın