Ameliyat Öncesi Bakım | Pethekim Bağlıca Veteriner


Kedi Ameliyat Öncesi Neler Yapılmalıdır?

 

Pethekim Veteriner Kliniği’nde öncelikli endişemiz, kedinizin sağlığı ve esenliğidir. Ne yazık ki, bir cerrahi prosedürün kedi arkadaşımızın yararına olduğu bir durum ortaya çıkabilir ve bu zamanlarda bu kararı vermeniz gerekecektir. Bunun nasıl bir his olduğunu anlıyoruz ve veteriner hekimlerimiz ve personelimiz de sizin için burada.

Bir kedi ameliyatı öneriliyorsa, veteriner hekimimizin sağlam bir tıbbi gerekçesi olacaktır ve hangi cerrahi işlemin önerildiğini ve neden, işlemin nasıl yapılacağını ve ne zaman yapılması gerektiğini anlamanız önemlidir.

Kedi ameliyatları seçmeli ve acil/acil olmak üzere iki kategoriye ayrılır.

Kediler En Çok Hangi Operasyonları Geçirir:

 • Kısırlaştırma
 • Diş temizleme (detertaj uygulamaları)
 • Küçük Yırtıkların dikişi
 • Neoplazi (Tümör) Alınması
 • Endoskopik Müdahaleler
 • İdrar Kesesi Taş Çıkarması

Acil kedi ameliyatları şunları içerir:

 • Cilt yırtılmaları veya apse alınması
 • Yabancı bir cisimden kaynaklı bağırsak tıkanıklığı
 • Kırık operasyonları
 • Sezaryen operasyonları

 

Pethekim Veteriner Kliniği Bağlıca olarak 7/24 acil veteriner kliniğidir ve 7/24 acil veteriner hekim bulundurmaktadır. Acil olaylar, acil operasyonlar, normal operasyonlar tüm sterilite kuralları ve deneyimli hekimle yapılmaktadır.

Kedi Ameliyatları Oldukça Düşük Risklidir

 

Bağlıca | Pethekim Veteriner Kliniğimizde Ameliyatlar, kedinizin genel olarak sağlıklı olduğu düşünüldüğünde yapılır, böylece olası komplikasyonları büyük ölçüde azaltmış olmaktayız. Bununla birlikte, günümüzde modern tıptaki gelişmeler ve veterinerlik standartlarındaki büyük gelişmeler nedeniyle acil kedi ameliyatları bile önemli ölçüde daha düşük riskler taşımaktadır. Muayeneler, premedikasyon, intravenöz sıvılar, ağrı kontrolü ve yaşamsal bulguların izlenmesi gibi kapsamlı bir ameliyat öncesi prosedür listesi sayesinde; vücut ısısı, kalp atış hızı, kan basıncı, karbondioksit seviyeleri, oksijen seviyeleri ve bilgili bir veteriner hekim tarafından sürekli izleme gibi hayati belirtileri izleyen gelişmiş ekipmanların kullanımı dahil olmak üzere ameliyat sırasında geliştirilmiş protokollerin tümü, kedi ile ilişkili riskleri azaltır.

Kaliteli Veteriner Bakım Standartlarını Takip Ediyoruz

Pethekim Veteriner Kliniği, Veteriner tıbbında en yüksek mükemmellik standartlarına bağlıyız.

 • Ameliyat öncesi değerlendirmeler. Ameliyattan önce veteriner ekibi prosedürün özelliklerini doğrular; hastanın fizik muayenesini tamamlar; ve kan testlerinin veteriner tarafından tamamlanmasını, belgelenmesini ve gözden geçirilmesini sağlarız. Diğer şeylerin yanı sıra, bu önlemler evcil hayvanınızın genel anestezi altındayken komplikasyon riski altında olup olmadığını belirlemeye yardımcı olur.
 • Özel cerrahi süitler. Ameliyat sonrası enfeksiyon ve çapraz bulaşmayı önlemek için ameliyatlar sadece steril cerrahi işlemler için kullanılan bir odada yapılır.
 • Ameliyat kıyafeti. Personel ameliyathaneye girerken tek kullanımlık bone ve maske takmalıdır. Prosedüre dahil olan herkes ayrıca steril önlükler ve tek kullanımlık eldivenler giymelidir.
 • Steril paketler ve ekipman. Cerrahi aletler, enfeksiyonları önlemeye yardımcı olmak için her prosedürden önce dikkatlice temizlenir, sterilize edilir ve sarılır.
Kedi Ameliyatına Geçme Kararının Verilmesi

 

Ameliyat kararı, kediniz için en iyisinin ne olduğuna karar verirken göz önünde bulundurulması gereken olası komplikasyonlar ve tüm faktörler hakkında Hayvan sahibi ile görüşmeyi içerir. Kedi ameliyatını düşünürken düşünülmesi gereken faktörler şunlardır:

 • Kedinin yaşı ve genel sağlığı
 • Ameliyattan kaynaklanan olası komplikasyonlar
 • Ameliyat yapılmazsa olası sonuç
 • Sahibi tarafından gerekli olan iyileşme süresi ve ameliyat sonrası bakım

 

Kedinizi ameliyat ettirme kararı tamamen sizin elinizde olsa da, veteriner hekimlerimiz en iyi kararı vermeniz için bilgilerle desteklenerek hissetmenizi sağlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. Kedinizin yararına olan bilinçli ve şefkatli bir karar vermenize yardımcı olmak için buradayız.

 

Pethekim veteriner kliniği Bağlıca bölgesinde kedi kısırlaştırma, kedi ortopedi operasyonları, bandaj uygulamaları, kedi yüksekten düşme operasyonları yapılmaktadır. Etimesgut Bağlıca 7/24 veteriner hekim kliniğimizde bulunmaktadır.

Pethekim Bağlıca Veteriner Ameliyat Öncesi Talimatlar

Ameliyat öncesi talimatları, gerçekleştirilen prosedürün türüne ve kedi ameliyatının acil veya planlı olup olmadığına bağlı olarak değişir. Bununla birlikte, size ameliyat öncesi hazırlıklar için genel bir kılavuz olarak kullanılabilecek bir dizi ameliyat öncesi birtakım talimatı vereceğiz:

 • Ameliyattan önceki gece kedinizi aç tutmanızı ancak gece boyunca su içmesine izin vermemenizi öneririz. Kusma ve ameliyat öncesi ön tetkikler için veteriner hekimimizin işini kolaylaştırmış oluruz.
 • Kedi ameliyatınız için zamanında olun, Kedinizin planlandığında klinikte olmasını gerektiren önemli bir ameliyat öncesi süreç var.
 • Veteriner bakım ekibinizden cerrahi talimat göndermek için dikkatlice dinleyin ve kedinizin ameliyat sonrası bakımıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa kliniği arayın.

Pethekim Veteriner Kliniğini operasyonlar için bilgi almak isterseniz arayabilirsiniz.  Pethekim Veteriner Kliniği Etimesgut veteriner, Bağlıca veteriner, Ümitköy veteriner, Koru Veteriner, Yapracık Veteriner, Eryaman veteriner, Yaşamkent veteriner, Beysukent Veteriner, Çayyolu veteriner, Alacaatlı veteriner, Gordion Veteriner, Mustafa Kemal Mah. Veteriner bölgesi olarak bizi 7/24 acil veteriner şeklinde arayabilirsiniz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın