KEDİ VE KÖPEKLERDE GÖZ HASTALIKLARI


KEDİ VE KÖPEKLERDE GÖZ HASTALIKLARI

 

Kedi ve köpeklerde birçok sebep ile göz enfeksiyonları oluştuğu gibi, şaşılık, göz titremesi, gözün bazı kısımlarının anatomik olarak değişikliğe uğraması (Exophtalmus, Enoptalmus ) vb birçok hastalığı görülebilmektedir.

Irklara Göz Hastalıkları

Irklara bağlı olarak sipesifik bazı hastalıkları evcil hayvanlarımızın gözlerinde sıklıkla görmek mümkündür. Buldog, Boxer, Terrier,  Pug  gibi ırkların sipesifik yatkınlıkları bulunabiliyor. Ayrıca çevre faktörleri kedilerde göz sorunlarını ve köpeklerde göz hastalıklarını etkileyebiliyor.  Yine glaukom, intraoküler tümörler, panoptalmitis gibi göz hastalıkları yoğun görülmektedir.

Göz kapakları yaralanmaları, yaralanma sonrası göz ödemleri, yaralanma sonrası göz hastalıkları tedavileri gözün tüm kısımları kontrol edilerek görevsel bozuklukları, göz kapağı yapışması sebepleri tam teşhis edilerek net bir tedavi uygulanmalıdır. Bu yüzden gözyaşı sistemi, cornea anotomisi, keratit ve sclera hastalıkları, katarakt ve corpus vitreum hastalıkları, Fundus oculi ve göz siniri hastalıkları, glaukom tanı ve tedavileri hassasiyet gerektiren olgulardır.

Kedi göz hastalıkları ve köpeklerde göz hastalıkları, göz hastalıklarını tümüyle değerlendiren ve sipesifik göz tedavileri yapılan Bağlıca Pethekim Veteriner Kliniğinde alanında uzman Veteriner Hekimlerce teşhis ve tedavi edilmektedir.

Pethekim Ankara Hizmet Bölgeleri

 

Ankara Veteriner Hizmet Bölgemizde, Etimesgut Veteriner, Alsancak Veteriner, Eryaman Veteriner Batıkent Veteriner, Elvankent Veteriner, Ahimesut Veteriner, Bağlıca Veteriner, Çayyolu Veteriner, Ümitköy Veteriner, Balgat Veteriner, Dikmen Veteriner Hizmet Bölgelerimizde Kedi Göz Hastalıkları, Köpek Göz Hastalıkları ve Ekzotik Hayvan Göz Hastalıkları alanlarında 7/24 Açık Veteriner hizmeti veren Pethekim Veteriner Kliniği Nitelikli Veteriner Hekim Hizmeti sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın